coko 1Do uličiek Nitry sa dnes už po druhýkrát vplížil Čokofest.
Minulý rok ako projekt študentov – čokoládových nadšencov, zároveň súčasť otvorenia Letnej turistickej sezóny v Nitre.
(Povedzme si úprimne, o návštevníkov nebola núdza. Ľudia sa valili zo všetkých strán, no ani poriadne nevedeli kvôli čomu a kam..)
Zato tento rok! Nadšení študenti sa z Nitry rozpŕchli, no láska k čokoláde ich opäť spojila. Festival zorganizovali samostatne, rozdelili ho do dvoch dní.

Ten prvý máme úspešne za sebou. Počas neho prebiehal v nitrianskej synagóge kongres, počas ktorého čokolatieri a milovníci čokolády prezentovali svoje prednášky, ktorých spájajúcim motívom bola, ako inak, čokoláda.
Zapojili sme sa tiež , a pripravili sme si pre návštevníkov “Skutočný príbeh čokoládovej zmrzliny” – krátku prezentáciu o výrobe čokoládovej zmrzliny, doplnenú videom a záverečnou degustáciou čokoládových zmrzlín, vyrobených špeciálne pri príležitosti Čokofestu. Bohužial, ledva sme stihli prednášku svoju, takže sme si nikoho z predchádzajúcich rečníkov nestihli pozrieť. Účasť však nebola vôbec márna (a to vraj už pár kúskov poodchádzalo), publikom pozorne počúvalo a sledovalo a pri degustácií došlo aj na odozvy (pozitívne:))

Zajtra bude na Kupeckej ulici prebiehať druhá časť festivalu – Čokotrh. Ak ho navštívite, určite si odnesiete to najlepšie z domácej čokoládovej produkcie. Trh bude doplnený o sprievodný program (koncerty,..) a tak, to už teraz vyzerá na príjemne strávený deň.
Kupecká ulica opäť raz ožije mestským životom a my sa veľmi tešíme, že si ju “čokofesťáci” vybrali za dejisko Čokotrhu.
My máme pre vás pripravené 4 špeciálne čoko-príchute. Vyrobili sme ich z čokolád od Lyra Chocolate s pridaním pár chutných ingrediencií.

Môžte si tak vybrať: 40% NOCHE čokoláda s malinami
                                     60% MACONDO čokoláda pripravená na spôsob mexickej čokolády (koreniny)
                                     70% ARAUCA s chilli a limetkou
                                     85% SANTANDER čokoláda s kakaovými bôbami

coko 3