V Taliansku zmrzlináreň tvoria dve hlavné časti, laboratorio a negozio. V tej prvej sa zmrzlina vyrába a v druhej zasa predáva. “Laboratorio” sme si osvojili a začali používať aj v domácich pomeroch. V nás tento názov evokuje priestor na skúmanie surovín, miešanie ingrediencií a vymýšľanie nových príchutí. Je to miesto, kde skúšame, kombinujeme a pripravujeme pre vás gelato podľa tradičného talianskeho spôsobu.

Tradičné príchute Cioccolato, Fiordilatte, Gianduia, nepotrebujú na receptúrach nič meniť – čas osvedčil ich dokonalosť.
Pri výrobe týchto typicky krémových príchutí požívame plnotučné mlieko, šľahačkovú smotanu a cukor. Z nich pripravíme mliečne bázy, ktoré majú jednoduchú, ale plnú smotanovú chuť. Do nich následne primiešavame ďalšie ingrediencie podľa príchute. Grécky jogurt, kakao, alebo oriešky – každá receptúra je jedinečná. Vďaka tomu, že nepožívame prefabrikáty, sú všetky druhy nášho gelata vhodné pre celiatikov.

Príchute, ktoré sa viažu na sezónne suroviny, ponúkajú priestor na experiment – Jablko s bazalkou, Bazový kvet, alebo Karotka s pomarančom znejú viac než zaujímavo, však? Takéto sorbetové gelato je vhodné pre ľudí s intoleranciou laktózy, vegetariánov a vegánov. Obsahujú len ovocie, vodu a cukor.

Aj keď pre vás vymýšľame vždy niečo nové, niektoré “ingrediencie” u nás nikdy nenájdete. Napríklad prefabrikáty na výrobu zázračných príchutí ako je Šmolková, či Tutti Frutti. Tiež, nebudeme nikdy vedieť vyrobiť punčovú zmrzlinu tak, ako ju poznáte z balkánskych zmrzlinární. Arómy a farbivá, majú totiž do nášho laboratória zákaz vstupu! :)