Malý kúsok Talianska hľadajte v jednej z našich dvoch prevádzkach – na Kupeckej ulici v centre Nitry, alebo v nákupnej galérií OC Mlyny. Vyrábame ho pre vás v podobe tradičnej talianskej zmrzliny, gelata.

Gelato nie je len tak hocijaká zmrzlina. Vyrába sa z poctivých surovín ako sú mlieko, smotana, kvalitná čokoláda, či čerstvé ovocie. Kakao, či sušené jadrá orechov dovážame z Talianska, čerstvé mliečne výrobky a ovocie nám zasa dodávajú domáci výrobcovia a pestovatelia. Chceme pre vás vyrábať zmrzlinu z reálne dostupných a čerstvých surovín. Milujeme sezónnosť – na jar zbierame bazové kvety, v lete sa tešíme bohatej nádielke ovocia zo záhradiek, na jeseň máme radi gaštanovú, či tekvicovú zmrzlinu a v zime vás potešíme sýtymi tvarohovými, či čokoládovými príchuťami. Vymýšľame pre vás stále nové príchute a tak vás naša ponuka nikdy neomrzí. Jediné, čo u nás nikdy nenájdete, sú prefabrikáty, arómy a farbivá.

Okrem zmrzliny si pochutíte aj na koláčikoch. Podľa receptov starých mám, bez kyprenia a zbytočnej  chémie. Sladké maškrty zvykneme obmeniť aj zdravou variantou, kedy med nahrádza cukor, alebo sa z receptu vytratí múka. Určite vás poteší aj káva, ktorá je vždy čerstvo pražená v malej talianskej pražiarni.

Gio Caffé sa snaží byť viac než len zmrzlináreň. Každý mesiac, si môžte prezrieť novú fotoinštaláciu lokálnych začínajúcich umelcov.  Ak sa zastavíte navečer, možno budete mať šťastie na vernisáž, čítačku, či minikoncert. Tým totiž žije horné poschodie našej kaviarne. Priestor, ktorý v sebe spája retro prvky s jednoduchým moderným dizajnom, je k dispozícii každému, kto hľadá priestor na sebarealizáciu.

Príchodom prvých teplých dní Gio Caffé ožíva. Naša letná terasa sa stane miestom pre milé stretnutia.
Ľudia sa pristavujú a naše dievčatá sa zvŕtajú pri príprave sviežich limonád, mliečnych shakeov a ľadových káv.

Ak vám v lete nevychádza dovolenka, zastavte sa u nás. Domáci, cudzinci, kočíky, psíky… tešíme sa v Gio caffé každému návštevníkovi!